Göz Altı Morluklarında Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bazı kişilerde göz altları neden daha mor neden bazı kişilerde değil, merak edilen sorulardan birisidir.

Göz Altı Morluklarında Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?
Göz Altı Morluklarında Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Göz Altı Morluklarında Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sülük tedavisi çok farklı bölgelerde bulunan problemlerin çözümünde uygulanan bir alternatif tıp yöntemidir. Bu tedavi şekli sayesinde doğal yollardan estetik sorunlarına ameliyat işlemine gerek kalmadan çok sayıda problem çözüme kavuşturulmaktadır.

Göz altı morluklarında sülük tedavisi de çözüme kavuşturulan sağlık sorunlarından biridir. Kişilerde çok farklı nedenlerden dolayı göz altı morluğu meydana gelmiş olabilir. Neden tespiti yapıldıktan sonra sorunun çözüme ulaştırılması daha kolay hale gelmektedir.

Göz Altı Morlukları Neden Meydana Gelmektedir?

Bazı kişilerde göz altları neden daha mor neden bazı kişilerde değil, merak edilen sorulardan birisidir.

Göz altı morluklarında sülük tedavisi yapılmadan önce kişide bazı hastalıkların varlığının araştırılması gerekmektedir. Çünkü kişide bu problem sürekli bir hal almışsa altta yatan basit veya ciddi bir sorun bulunmaktadır. Bu sorunlar tespit edilip, eğer ciddi bir durum var ise mutlaka çözüme kavuşturulmalıdır.

 • Uykusuzluk
 • Kafein, alkol tüketimini abartmak
 • Sigara içmek
 • Kötü karbonhidratlar bakımından ağırlıklı şekilde beslenmek
 • Yeterince sebze meyve tüketmemek
 • Yeterli su içmemek
 • B, C, K ve E vitamini eksiklikleri
 • Böbreküstü bezlerinin yeterince çalışmaması
 • Alerji (özellikle kozmetik ürünler kaynaklı)
 • Atopik egzama
 • Sinüzit
 • Adet dönemlerinde ve gebelikte yaşanan hormon değişimleri
 • Anemi
 • Dolaşım problemleri

Hastada kronikleşmiş olan göz altı morluklarının sebepleri konusu oldukça geniş bir konudur. Bu nedenle hastaya birçok tetkik yapılabilir. Burada başka problemlerin varlığı da sorunun bulunmasını kolaylaştırabilir.

Göz altı morluklarında sülük tedavisi uygulamasında tedaviye başlamadan önce problemin ne kaynaklı olduğunu bilmek önemlidir. Bunun için ilk olarak hastadan anemnez dediğimiz ‘’şikayetlerini kapsamlı ve dikkatlice dinleme’’ ve gerekli tetkikler uygulanmaktadır.

Sonrasında durum tespiti yapılır ve tedaviye ek olarak kişinin nasıl beslenmesi gerektiği, nasıl su içmesi gerektiği ve nasıl uyuması gerektiği gibi durumlar hakkında seanslar sırasında bilgilendirme sağlanır.

Hasta eğer tedavi sürecinde ve sonrasında yapılan uyarıları gerçekten dikkate alır ve uygulamaya geçirebilirse göz altı morluklarından artık eser kalmayacaktır.

Tedavinin kalıcı olabilmesi adına problemin tespiti büyük önem taşımaktadır. Kişide eğer direk göz altı morluklarını ortadan kaldırmaya yönelik sülük tedavisine başlanılır ve tetkikler uygulanmaz, hastanın hangi hatalarının sebep olduğu hakkında eğitim verilmez ise sonuç yine başarılı olabilir. Ancak kalıcı olamaz.

Çünkü hastada var olan (vitamin eksikliği vb.) durumlar devam ettikçe ve hasta sahip olduğu kötü alışkanlıklarını (sigara içmek, uyku düzensizliği vb.) bırakmadan uygulamaya devam ederse bu durumda yeniden göz altı morluklarının ortaya çıkması kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Hastanın sorundan tamamen kurtulmak ve tekrar yaşamamak için mutlaka önerileri eksiksiz bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Çünkü göz altı morlukları yorgun, mutsuz ve istenmeyen bir yüz ifadesine neden olur. Bu da hiç istenmeyen estetik ve sağlık problemlerinden biridir.

 


 

 


 


Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+532 445 58 49 Whats App 
www.karagozmedya.com