Hacamat İle Korona Virüsünden Korunmak

Bu durumda hacamat ile korona virüsünden korunmak adlı bu yazımızda vatandaşlarımıza virüse karşı daha hazırlıklı bir metabolizma sağlama hedefimizden bahsedeceğiz.

Hacamat İle Korona Virüsünden Korunmak

Hacamat İle Korona Virüsünden Korunmak

Hacamat yaptırmak İslam dinine inanan toplumlarda sünnet kabul edilmektedir. Birtakım hadislerle de hacamatı Hz. Muhammed övmekte ve tavsiye etmektedir. Bu nedenle Müslüman toplumlar bu tedaviye oldukça önem verirler.

Günümüzde meydana gelen Korona Virüsü salgınının benzeri durumlar tarihte çok fazla görülmüştür. Bugünlerde ülkemizde yaşanan salgın hastalık nedeni ile ne yazık ki canını kaybeden vatandaşlarımız bulunmaktadır.

Herhangi bir ilaç veya aşının hemen üretilememesinin nedeni virüsün mutant olması ve henüz hakkında sağlık veri tabanlarında bir bilgi birikiminin ve yeterli araştırmanın bulunmamasıdır. Bu da yapılan tedavi araştırmalarının süresinde problem çıkarmaktadır.

İlaç bulunması aşı bulunmasına göre biraz daha şanslı olabileceğimiz bir durum.  Ancak yeterli miktarda deney yapılamaması gibi problemler de bilim insanlarını yavaşlatmaktadır. Bu nedenle üzerimize düşen elimizden geldiğince tedavinin bulunabilmesini beklemek ve kendimizi bu bekleyiş süresince hastalığa maruz kalabilecek her yerden uzak tutmaktır.

Bakanlıklar tarafından çeşitli devlet kurumlarında da önlemler alınmaya devam edilmektedir. Ülkemiz bu salgın felaketinin de Allah’ın izniyle üstesinden gelecektir.

Bu durumda hacamat ile korona virüsünden korunmak adlı bu yazımızda vatandaşlarımıza virüse karşı daha hazırlıklı bir metabolizma sağlama hedefimizden bahsedeceğiz.

Hacamat çeşitli hastalıklara karşı koruyucu olarak ve ciddi kronik vakalarda hastalığı ortadan kaldırmak amacı ile çok farklı sistemlerin hastalıklarında başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kronik hastalıkların ilerlemiş vakalarında hastalığı tamamen ortadan kaldıramasa bile belirtilerini ve alınan sürekli ilaçların yan etkilerini mümkün olduğunca en aza indirger ve bu sayede kişilerin birçok sağlık problemini çözüme kavuşturur.

Ancak uygulamanın bir hekim tarafından ve klinik ortamında yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. Başka ortamlarda yapılması ve tedaviye bilinçsiz şekilde yaklaşılması ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Hacamat ile korona virüsünden korunmak mümkün bir durumdur. Çünkü hacamat kişilerde bağışıklık sistemini ciddi anlamda güçlendiren bir etkiye sahiptir. Bu etkisinin altında yatan temel neden kişide detoks uygulaması yapmasıdır.

Detoks sayesinde kişilerin vücutlarında bulunan, atılması gereken ama birikiminin sürekli arttırılmaya devam edilmesinden dolayı bir türlü vücuttan uzaklaştırılamayan katkı maddeleri, ağır metaller ve ölü hücreler gibi maddelerin hacamat ile uzaklaştırılması mümkündür.

Vücudu yoran bu maddeler vücuttan uzaklaştırıldığında kişi tazelenmiş yeni kan hücreleri sayesinde:

  • Daha sağlıklı bir şekilde nefes alır,
  • Aldığı nefesin oksijenlerini daha rahat kullanır,
  • Dokuları tazelenir,
  • Ruhsal sağlığı düzene girer,
  • Uykusu düzene oturur,
  • Stres seviyesi azalır.

Kısacası hacamat bireylerde hastalıklara karşı savunmamızı düşürme ihtimali olan her etkeni mümkün olduğunca ortadan kaldırır veya azaltır. Bu nedenle de kişi daha kuvvetli bir metabolizmaya sahip olur.

Daha güçlü bir metabolizma daha güçlü bir savunma mekanizması anlamına gelmektedir. Bu sayede kişi Covid-19'a karşı hacamat ile daha hazırlıklı olabilir.

 

 


Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com