Hacamat İle Unutkanlık Tedavisi

Birçok hastalıkta şifa kaynağı olan Hacamat tedavisinin Unutkanlık üzerinde ne gibi faydaları var gelin hep birlikte okuyalım.

Hacamat İle Unutkanlık Tedavisi

Hacamat İle Unutkanlık Tedavisi

Unutkanlık tedavisinde hacamat günümüzde birçok hasta için uygulanan bir tedavi yöntemidir.
Buradan en önemli nokta hekim tarafından kişinin neden unutkanlık durumu yaşadığının iyi bir şekilde saptanmasıdır. Bunun için de gerekli tüm tetkikler ve hastanın öyküsü dikkate alınmaktadır. Tetkikler yapıldıktan ve hasta dinlendikten sonra hekim tarafından tam bir teşhis konulabilir. Daha sonra unutkanlık durumunu ortaya çıkaran sebep üzerinde çalışmak gerekmektedir. Bu sebep ortadan kaldırıldığında unutkanlık da beraberinde ortadan kalkacaktır.

Peki, unutkanlık neden ortaya çıkmaktadır?

Unutkanlık birçok nedenden kaynaklanan bir sorun olabilir. Unutkanlık tedavisinde hacamatoldukça önemli bir rol oynamaktadır. Öncelikle unutkanlığın sebeplerinden daha sonra hacamatın neden bu rahatsız edici durumu ortadan kaldırmada etkili bir yöntem olduğunu açıklamak gerekmektedir.

B 12 Eksikliği

B 12 vitamını zihnin kısa belleği ile doğru orantılı bir vitamin çeşididir. Bu vitamin sayesinde sinirlerde iletim hızı ve hafıza gibi önemli olaylar gerçekleşmektedir. Eksikliğinde kişilerde unutkanlığa sebebiyet vermektedir. Bu durumda kişi neden B 12 eksikliği yaşadığına dair bir hekime başvurmalı ve vitamin takviyesi, beslenme düzeni değişikliği gibi yolları denemelidir.

Yoğun stres

Yoğun stres yaşayan kişilerde unutkanlık görülmesi çok doğal bir durumdur. Kişi genellikle kafasının içinde kendi dünyasındaki güçlükler ile mücadele ettiğinden hafızasına odaklanamamaktadır. Bu durumda hacamat tedavisi ile hormon dünyasını düzenleme yolunu seçerek stres ve unutkanlık problemlerinden kurtulabilir.

Ağır Metallerin Birikimi

Vücutta hazır gıdalar, sentetik ilaçlar, mutfak araç gereçleri ve çeşitli başka birçok yoldan sürekli ağır metaller girmektedir. Bu metaller zaman içerisinde kanda birikerek unutkanlık, stres ve hormon bozukluğu gibi olumsuz durumlara davetiye çıkarmaktadır. Unutkanlık tedavisinde hacamat da tam olarak bu noktada devreye girmektedir. Hacamatın en temel prensibi kan içerisinde birikmiş olan kötü maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Bu kötü maddeler vücuttan atıldığı takdirde kişi daha hafiflemiş, hormonları düzene girmiş ve stres düzeyi azalmış bir hale gelmektedir.

Bu nedenle hacamat unutkanlık, yorgunluk ve stres gibi olumsuz durumlarda kullanılabilen en iyi yöntemler arasında sayılmaktadır. Hacamatın yanı sıra sülük tedavisi, akupunktur ve nefes terapisi de kişilerde stres seviyesini azalttığından unutkanlığa çare olabilmektedir.

Kişilerde yaşanan unutkanlığın nedeni saptandığında böylece hekimler tarafından daha doğru bir yol çizilerek kişilerin bu sorunu ortadan kaldırılabilmektedir. Bu nedenle unutkanlık gibi bir problem yaşıyorsanız kesinlikle bu konu ile ilgili uzman bir hekime danışmalı ve sorununuzun üzerine ciddiyet ile eğilmelisiniz. Aksi halde zaman içerisinde yaşadığınız sorunlar başta çok basit yöntemler ile çözülebilecekken daha büyük hastalıklara davetiye çıkartabilmektedir. Bu gibi durumlar yaşamamak için her zaman farkında olduğunuz sorunlar için çözüm yolu bulmak adına bir hekime danışmalısınız.

Unutkanlıkta hacamat tedavisi yanı sıra bitki çayları gibi destekler ile de iyileşme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.
 

 


 

 

 

 

 

Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
 www.karagozmedya.com