Hacamat Kursu Bursa

Hacamat kursu Bursa , kentin insanlarının ve bu tedavi için bu kente gelmeyi planlayan kişilerin çeşitli sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Hacamat Kursu Bursa

Hacamat Kursu Bursa

Hacamat tedavisi günümüzde sıklıkla birçok sağlık profesyoneli tarafından:

 • Hastaları iyileştirmek
 • Bağışıklık güçlendirmek
 • Stresi azaltmak
 • Detoks etkisi ile vücutta bulunan toksinlerden arınmak
 • Modern tıbbın tedavileri veya cerrahi işlemlerinde daha rahat bir süreç geçirmek isteyen kişilerde
 • Hamilelik öncesi ve sonrası çeşitli durumları rahatlatmak vb. amaçlar ile uygulanmaktadır.

Hacamat  kursu  Bursa  uygulaması da bundan farklı uygulamalar içermemektedir.Bursa kentinde yaşayan ve hacamat tedavisini herhangi bir nedenden dolayı almak isteyen kişilerin bulabileceği çok fazla seçenek vardır. Bu seçenekleri işlem öncesinde kişi değerlendirmeli ve içinin en rahat ettiği yere başvuruda bulunmalıdır.

Başvuruda bulunmadan önce elini çabuk tutmak sağlık açısından önemlidir. Sağlıkta pek çok sorun erken dönemde ele alındığında daha kaliteli sonuçlar elde edilmektedir.

Hacamat Kursu  Ankara konusunda bulunabilecek çok fazla sağlık merkezi olduğundan bahsettik. Biraz da bu uygulamaların neler olduğunu açmak gerekmektedir.

Hacamat Tedavisinin Hastalıkları İyileştirme Gücü

Hacamatın birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Yapılan araştırmalar da bu sonuçları destekler niteliktedir. Hacamat uygulaması sırasında kişinin kirli kanı vücuttan alındığından yeni üretilen kan hücreleri vücuda tazelik kazandırır.

Uygulamanın yapıldığı bölgede de masaj etkisi meydana gelmektedir. Bilindiği üzere masaj, yapılan bölgedeki kan dolaşımını hızlandırdığından kişileri rahatlatır ve ağrılarını giderir. Hacamatta da aynı şekilde dokuları ve iç organları kanlandırma meydana gelir ve bu sayede organlardaki problemler vücut tarafından ele alınır.

Bu sayede kişi hastalıklarla hem daha kolay mücadele eder hem de önceden, meydana gelebilecek hastalıkların vücutta önlenmesini sağlar.

Hamilelikte Hacamat Tedavisi

Hamilelik öncesinde ve sonrasında hacamat uygulaması yapılmasının amaçları:

 • Daha kolay gebe kalmak
 • Vücuttaki hormon dengesini sağlayarak tüm doğum işleminin daha sağlıklı gerçekleşmesini sağlamak
 • Doğum sancılarını azaltmak
 • Doğumu kolaylaştırmak
 • Doğum sonrası süt miktarının artmasına yardımcı olmak
 • Sütün içeriğini daha kaliteli hale getirmek

Hamilelikte hacamat uygulaması hem annenin hem de bebeğin daha sağlıklı bireyler olmasına yardımcı olur.

Tıbbi Tedavi Sürecini Rahatlatmada Hacamat Tedavisi

Hacamat kursu Bursa , kentin insanlarının ve bu tedavi için bu kente gelmeyi planlayan kişilerin çeşitli sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Hacamat tedavisi kendi başına hastalıkları iyileştirme gücüne sahip olduğu gibi sülük tedavisi, modern tıp tedavilerinin yanı sıra da uygulandığında iyileşme gücünün artmasına katkıda bulunur.

 • Cerrahi işlemlerden önce operasyonun daha rahat geçmesini sağlamak
 • Operasyon sonrası ağrıların, ödem ve morarmaların tedavisini sağlamak
 • Kişinin sancılarını azaltmak
 • Kişide herhangi bir tıbbi tedavinin yanında ilaçların yan etkisini azaltmak ve bağışıklığı güçlendirerek daha hızlı iyileşmeyi sağlamak

gibi nedenler ile hacamat tedavisi modern tıbbın uygulamaları ile harmanlanarak yapılabilmektedir. Özellikle de ilaçların yol açtığı yan etkilerin giderilmesinde detoks etkisi büyüktür.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

 

Evet, isteyen herkes hacamat yapmayı öğrenebilir. 

Hacamat Eğitimleri genelde 1 günlük olup 1 günde hiç bir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını yapmayı öğrenip kendi ailesine yapabilecek seviyede öğrenebilir.

 

Ücretsiz Online Hacamat Kursu

Geleneksel Tıp Akademisi Kurucusu Süleyman GÖK bey, evde kalmamız gereken bu dönemlerde temel hacamatın nasıl yapıldığını öğrenmeniz, bilgilerinizi tazelemeniz ve yakınlarınıza bu alanda fayda sağlamanız için sizlere kendi youtube kanalında  Ücretsiz Online Hacamat Eğitimi veriyor. Hacamat uygulamasının hem dini bakımdan hem de sağlığa olan maddi bakımdan faydalarını kendiniz direkt olarak Süleyman GÖK  beyden  öğrenmek için kurslara katılım sağlayabilirsiniz.

Hacamat Derneği Başkanı Sayın Süleyman GÖK, Bu salgın hastalık dönemini en kısa sürede atlatmayı temenni ederken; bu süre içerisinde Geleneksel Tıp alanında uzmanlığını sizlerle paylaşıyor.Videoların devamı İçin Youtube adresimizi ziyaret edip abone olmayı unutmayın.

  https://www.youtube.com/suleymangok

 

 

 

 

 

 

Karagöz Medya  Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com