HASTALIK TEŞHİSİ NEDİR ?

Hastalık Teşhisinin Önemi

HASTALIK TEŞHİSİ NEDİR ?
HASTALIK TEŞHİSİ NEDİR ?

 HASTALIK TEŞHİSİ  

 Geleneksel tıp yöntemlerinde kullanılan hastalık teşhisi modern tıpta kullanılan hastalık teşhisleri ile tamamen aynı olmasa da benzerlik göstermektedir. Bunun ana nedeni modern tıbbın geleneksel tıptan günümüze kadar köklenip dallanarak ulaşmasıdır.

Hastalık teşhisi denilince çeşitli eğitimler sayesinde vücutta hastalıkların varlığının nasıl anlaşıldığı akla gelmelidir. Bunun için eğitimler ve sertifikalar düzenleyen yerler ülkemizde yapılan çalışmalar sonucunda giderek artmaya başlamıştır ve geleneksel tıbbın önemi karşı olan ilgi de aynı oranda artmaktadır.

Sağlık konusunda kendi vücudunu anlamak ve sevdiklerinin sağlık koşulları hakkında her zaman bilinçli olmak özellikle de annelerin çocuklarının bedensel ve zihinsel sağlıkları hakkında erken teşhise yardımcı olabilecek bu bilgileri edinmesi oldukça önemli bir konudur.

Erken teşhis her zaman hayat kurtarmaktadır. Günümüzde birçok sağlık sorununda gelinen teknolojinin hastalıkları tedavi edememesinin altında yatan en büyük sebep hastalığın erken safhada teşhis edilememiş olmasıdır. Kişi ve çevresindekiler bedenlerinde bir sorun olduğunu ve birtakım şeylerin onları strese sürüklediğini günümüzün yaşam koşulları içerisinde bu hızlı yaşanılan çağda ne yazık ki her zaman fark edememektedirler.

Hastalık teşhisi konusunda hastalığın etkilerinin daha da kötüye gitmesi ve sağlığına kavuşabilecek durumda olan kişilerin ölümlerine yol açabilecek gecikmelerin önlenmesi adına kesinlikle mümkün olan en erken safhada fark edilmesi oldukça büyük önem arz etmektedir.

Geleneksel Tıbbın Önemli Eğitimleri

Kişiler günümüzde akupunktur eğitimi, sülük eğitimi, hacamat eğitimi ve nefes terapi eğitimi alabilmektedir. Bu konularda kişileri özellikle dünyanın her yerinde, tedaviler ve hastalık teşhislerinde kullanılabilecek, düzeye eğiten kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşların bazılarından uluslararası sertifikalar da verilebilmektedir. Bunun anlamı dünyanın herhangi bir ülkesinde sertifikanız sayesinde aldığınız eğitim açısından denklik bakımından uygun görüldüğü takdirde mesleğinizi icra edebileceğinizdir.

Alınan bu eğitimler sayesinde kişiler başkalarının herhangi bir kimsayal maddeye maruz kalmadan birçok sorununa kalıcı olarak yardım etmenize ve meslek edinmenize yardımcı olabilecek yetkinliğe ulaşabilirsiniz. Burada en önemli nokta eğitim alacağınız kurumlardaki kişilerin tecrübe seviyesidir. Kesinlikle herhangi bir kuruluştan eğitim almadan önce başarı seviyeleri ve sahip oldukları bilgilerin neler olduğu ve kendinize neler katabilecekleri konusunda araştırmalar yapmalı ve yapınıza uygun en doğru kararı vermeniz gerektiği aklınızda bulunsun.

Özellikle akupunktur eğitimi, sülük eğitimi ve hacamat eğitimi konusunda oldukça dikkatli davranmalısınız. Bu işlemler tamamen ciddiyet isteyen ve bilgiyi üst düzeyde tutan felsefeler içermektedir ve kendi içlerinde çok gelişmiş tedavi yöntemlerin sahiptir.

Nefes terapi eğitimi ve diğer eğitim süreçlerinizi tamamladıktan sonra bile her zaman kendinizi dinamik tutmak adına araştırmaya ve okumaya devam etmeli ve yapılan son değişiklikler hakkında her zaman bilgi sahibi olmaya devam etmelisiniz. Tıbbın hangi alanında olursa olsun kişi her zaman bilgilerini taze tutmak ve yapılan en son değişimler/ araştırmalardan haberdar olarak hastalarına en iyi tedavi şeklini uygulamaya son derece özen göstermelidir.

 

En iyi Hacamat ,Sülük,Hastalık Teşhisi,Akupuntur vb. Geleneksel Tıp kursları

Hacamat Enstitüsü: Türkiye’de bu işi en iyi şekilde yapan Hacamat Enstitüsü başta Türkiye olmak üzere dünya genelinde 17 farklı ülkede Hacamat , Sülük,Hastalık Teşhisi, Akupuntur vb. Geleneksel Tıp eğitimi veren bir kurumdur. Hacamat Ensitüsü güncel kurslarını https://hacamatenstitusu.com.tr tıklayıp takip edebilir veya +90 532 301 10 46 arayabilir veya dünya geneli whatsapp iletişimden yazabilrisiniz.

 

Süleyman Gök: Hacamat Enstitüsü kurucusu olup nerdeyse 20 değişik ülkede eğitim vermiş Dünya’nın en çok satan hacamat kitabı yazarı ve Dünyanın en tecrübeli Hacamat eğitmenidir. Süleyman Gök bey Genelde tüm Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada hacamat eğitimi ve sağlık altyapısı olanları ise Hacamat Eğitmeni olarak yetiştirmektedir. 

Süleyman Gök iletişim +49 157 316 344 33 Avrupa, +1 714 909 46 66 Amerika Birleşik Devletleri

Uzm. Dr. Mete Öztürk. iletişim +90 532 301 10 46 WhatsApp

Türkiye’de hemen her ilde hem hacamat uzmanı hemde  hacamat eğitimi almak istiyorsanız sizi hacamatta başarıya ulaştıracak bir eğitmen ile yol çıkarsanız daha başarılı olursunuz. 

Uzmanlığını fizyoloji alanında yapmış Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK hem hacamat yapılışı hemde hacamatın fizyolojisini anlatan en iyi Hacamat eğitmenlerinden biridir. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK bey Geleneksel Tıp alanında nerdeyse 40 dan fazla alanda eğitmenlik eğitimi belgesi olan birisi olmakla beraber en çok başarılı olduğu alanlar arasında 

Hacamat ve Sülük Eğitimi

Hemşire, Fizyoterapist  ve Doktorlara yönelik Hacamat Eğitmenliği eğitimi

Akupunktur Eğitimi

NLP ve Hipnoz Eğitimi (Telkin ve İslami esaslar kuralları çerçevesinde)

Hacamatçılar için Fizyoloji eğitimi

Hacamatçılar için Pataloji eğitimi

en uzman oldupu alanlar arasındadır.

Geleneksel Tıp Akademisi: Yönetim kurulu başkanlığını Uzm. Doktor Mete ÖZTÜRK tarafından yapılan ve Dünyada tüm Geleneksel Tıp alanında çalışma yapan uzmanları bir araya getiren uzmanları bulup yetiştirme vizyonu olan bir kurumdur. 

Hacamat eğitimini Geleneksel Tıp Akademisinden de alabilirsiniz.Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
 www.karagozmedya.com