Nefes Terapi Nedir ?

Doğru Nefes Almanın Faydaları

Nefes Terapi Nedir ?
Nefes Terapi Nedir ?

Nefes Terapisi Nedir?

Nefes almak her gün bilinçsizde otomatik bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bir eylemdir ve psikolojimiz üzerinde ciddi etkilere sahip bir fizyolojik süreçtir.

Nefes alıp verirken doğru bir şekilde hava sirkülasyonu sağlamak oldukça büyük önem arz etmektedir. Yapılan araştırmalara göre de insanların günümüzün hızlı yaşam koşulları içerisinde nefes alırken akciğer kapasitelerinin tamamını kullanmadan bu işlemi gerçekleştirdikleri ortaya çıkmıştır.

Bu yanlış soluk alıp verme alışkanlığı kişileri mental ve fiziksel anlamda zorlayan durumlara neden olabilen bir davranıştır. Bu davranış alışkanlığınızın köklü bir değişimi sağlandığında kendinizi hafiflemiş ve yorgunluğunuzu tamamen atmış olarak günlük yaşamınıza devam edebileceksiniz.

Özellikle stres altında olan ve iş hayatı yorucu geçen kişiler için uygun bir tedavi yöntemi olan nefes terapisi kişinin hem soluk alıp verişini düzenleme hem de stres kontrolü yapabilmesine olanak sağlayan bir yöntemdir.

 

Nefes Terapisi Nasıl Uygulanır?

Nefes terapisi seanslar şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bu teknik uygulanırken temel anlamda belirli ağız kasları ile yapılan hareketlerle belirlenen pozisyon içerisine ağızdan diyafram nefesi alma işlemidir. Ancak tanımdaki kadar basit öğrenilmeyen ve ince detaylara sahip olan bu yöntem alanında uzman olan kişilerin eşliğinde yapıldığı zaman kişiyi doğru sonuçlara ulaştırmaktadır.

Normal zamanlarda kişiler burunlarından nefes alırken bu tedavi şeklinde ağızdan nefes alıp verilmektedir. Ancak günlük hayatınızda seanslara katıldığınız süreç de dahil olmak üzere burundan nefes almalı ve ağzınızdan nefes vermelisiniz.

 

Nefes Terapisi Uygulama aşamaları:

 

Nefes terapisi almaya karar veren bir kişinin kafasında tedavi şeklini hayal edebilmesi için nasıl bir tedavi yöntemi olduğundan kısaca bahsedilmesi gerekmektedir.

Kişi öncelikle terapi seansını uygulayan profesyonel tarafından belirlenen pozisyonu almalıdır ve onun dediklerine mümkün olduğunca uygun davranmalıdır.

Daha sonra ağız kaslarını kullanması gerektiği gibi tabir edilen şekilde tutarak soluk alıp vermeye başlamalıdır.

Nefesin alış ve veriş aralıklarında herhangi bir boşluk bırakılması önerilmemektedir ve nefes alma esnasında afirmasyon olarak tabir edilen doğru olumlama cümleleri kullanılarak mental anlamda ve fiziksel anlamda kişiye rahatlama sağlanır.


 

Nefes Terapisi Faydaları

Bu tedavi şeklinin en çok panik atak, bağımlılıklar ile mücadele, obezite ile mücadele, kronik yorgunluk ve strese bağlı olan her türlü konuda şifa bulmak için kullanıldığı bilinmektedir.

Nefes terapisinin ilk faydasının kişiyi rahatlatmak olduğundan bahsetmek doğru olacaktır. Bu günümüzün yoğun tempolu hayat koşullarında kişilerin en ihtiyaç duydukları şey nefes alıp rahatlamaktır. Bunu yaparken de yaşadığı her türlü travma ve stresten arınacağını bilmesi kişiye neden nefes terapisi alması gerektiği konusunda en iyi cevap olacaktır.

Bunun yanı sıra nefes terapisi baş ağrılarına çare olabilir, kalp ritmini (özellikle panik ataklar geçirmeye yatkın olan hastalarda) düzenleyebilir, formda kalmaya yardımcı (özellikle diyet döneminde olanlar için) olabilir ve iç huzurunuzu stabilize hale getirebilirsiniz.


 

En iyi Hacamat ,Sülük,Hastalık Teşhisi, Nefes Terapisi ,Akupuntur vb. Geleneksel Tıp kursları

Hacamat Enstitüsü: Türkiye’de bu işi en iyi şekilde yapan Hacamat Enstitüsü başta Türkiye olmak üzere dünya genelinde 17 farklı ülkede Hacamat , Sülük,Hastalık Teşhisi, Akupuntur vb. Geleneksel Tıp eğitimi veren bir kurumdur. Hacamat Ensitüsü güncel kurslarını https://hacamatenstitusu.com.tr tıklayıp takip edebilir veya +90 532 301 10 46 arayabilir veya dünya geneli whatsapp iletişimden yazabilrisiniz.

 

Süleyman Gök: Hacamat Enstitüsü kurucusu olup nerdeyse 20 değişik ülkede eğitim vermiş Dünya’nın en çok satan hacamat kitabı yazarı ve Dünyanın en tecrübeli Hacamat eğitmenidir. Süleyman Gök bey Genelde tüm Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada hacamat eğitimi ve sağlık altyapısı olanları ise Hacamat Eğitmeni olarak yetiştirmektedir. 

Süleyman Gök iletişim +49 157 316 344 33 Avrupa, +1 714 909 46 66 Amerika Birleşik Devletleri

Uzm. Dr. Mete Öztürk. iletişim +90 532 301 10 46 WhatsApp

Türkiye’de hemen her ilde hem hacamat uzmanı hemde  hacamat eğitimi almak istiyorsanız sizi hacamatta başarıya ulaştıracak bir eğitmen ile yol çıkarsanız daha başarılı olursunuz. 

Uzmanlığını fizyoloji alanında yapmış Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK hem hacamat yapılışı hemde hacamatın fizyolojisini anlatan en iyi Hacamat eğitmenlerinden biridir. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK bey Geleneksel Tıp alanında nerdeyse 40 dan fazla alanda eğitmenlik eğitimi belgesi olan birisi olmakla beraber en çok başarılı olduğu alanlar arasında 

Hacamat ve Sülük Eğitimi

Hemşire, Fizyoterapist  ve Doktorlara yönelik Hacamat Eğitmenliği eğitimi

Akupunktur Eğitimi

NLP ve Hipnoz Eğitimi (Telkin ve İslami esaslar kuralları çerçevesinde)

Hacamatçılar için Fizyoloji eğitimi

Hacamatçılar için Pataloji eğitimi

en uzman oldupu alanlar arasındadır.

Geleneksel Tıp Akademisi: Yönetim kurulu başkanlığını Uzm. Doktor Mete ÖZTÜRK tarafından yapılan ve Dünyada tüm Geleneksel Tıp alanında çalışma yapan uzmanları bir araya getiren uzmanları bulup yetiştirme vizyonu olan bir kurumdur. 

Hacamat eğitimini Geleneksel Tıp Akademisinden de alabilirsiniz. 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
 www.karagozmedya.com