Nefes Terapisi Neden Önemlidir?

Nefes terapisi neden önemlidir, sorusunu soran bir kişiye ilk olarak stres ve anksiyete ile karşı karşıya kalındığında doğru nefes almanın nasıl bir işlevi olduğundan bahsetmek gerekmektedir.

Nefes Terapisi Neden Önemlidir?
nefes kursu

Nefes Terapisi Neden Önemlidir?

Nefes terapisi günümüzde sıklıkla duyulan ifadeler arasında yer almaktadır. Bu ifadenin bu kadar duyulmasının nedeni öneminin giderek insanlar arasında daha yaygın şekilde fark edilmeye başlamasından kaynaklanmaktadır.

Uygulama esnasında kişiye bazı nefes teknikleri öğretilerek nasıl daha doğru şekilde nefes alacağı, strese karşı nasıl nefes alarak sakinleşebileceği ve anksiyete, endişe gibi durumlar karşısında ne şekilde nefes alabileceği gösterilmektedir.

Kişi nefes terapisinde öğrendiği doğru nefes alma tekniği sayesinde oksijenin sedasyon etkisini kullanmaktadır. Oksijen belirli bir düzeyden fazla alındığında kişide sakinlik hissi uyandırır. Hatta kişi o kadar sakinleşir ki hafifçe uykusu gelir. Bu nedenle kişi kendisini sakinleştirmek ve huzurlu hissetmek için belirli nefes oyunları ile beynini uyarabilir.

Nefes Terapisi Fiyatları Nedir?

Nefes terapisi fiyatları nedir, sorusu da nefes terapisi almak isteyen bireylerin akıllarına sıklıkla takılan sorulardan biri.

Nefes terapisi fiyatları konusunda iki farklı kriteri ele almamız gerekmektedir. Bu kriterlerden biri fiyatların farklı uygulama merkezlerinde farklı şekillerde belirlenmiş olmasıdır.

Diğer faktör ise bireyin ihtiyacı olan seans sayısıdır. Her bireyin yaşadığı depresyon, anksiyete bozukluğu veya stres ile başa çıkamama sorunları vb. problem birbirinden farklılık arz etmektedir. Bu da karşımıza farklı süreçler gerektiren durumlar çıktığının bir göstergesidir.

Nefes terapisi kişilere öznelleştirilerek uygulanmaktadır. Bireyin ihtiyaçları ve sorunları göz önünde bulundurularak terapist tarafından ona göre bir seans planlaması yapılmaktadır.

Başlangıçta her ne kadar kişiye tahmini bir seans sayısı verilse de kişinin zaman içerisinde bundan daha fazla veya daha az seansa ihtiyaç duyduğu da bir gerçektir.

Bu nedenle kişinin sorunlarını dinlemeden ve neye ihtiyacı olduğunu tespit etmeden önce bir fiyat vermenin mümkün olmadığı bilinmelidir.

Fiyat konusunda bilgi almak için bize ulaşabilir ve telefon, WhatsApp uygulamamız üzerinden aklınıza takılan her konuda bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 


 

Nefes Terapisi Nasıl Yapılır?

Nefes terapisi farklı teknikler ile yapılmaktadır. Bireyler farkında olmadan çeşitli duygu durum değişimlerinde farklı nefes almaya başlarlar.

Korktuğumuzda, ağladığımızda, ciddi iken ve hatta mutlu iken farklı şekillerde nefes alırız. Bu farkındalık bireyde ortaya çıkardıktan sonra kişi kendisi de anlayacaktır.

Olumsuz duygu hali içerisinde iken nefes terapisinde edindiğiniz teknikleri kullanarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Bugün meydana gelen birçok hastalığın altında yatan neden strestir. Stres ile nefes terapisi seanslarında öğrendiğiniz nefes yöntemleri sayesinde baş edebilirsiniz.

Herhangi bir psikolojik rahatsızlığınız için terapi desteği veya ilaç tedavisi alıyorsanız da bu tedavilere yardımcı olarak yine nefes terapisinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede tedavinizin daha etkili bir hal alacağını siz de fark edeceksiniz.

  

 

 

 


 

Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com