Şimdi Kantaron Yağını Evde Yapma Zamanı

Sarı kantaron çiçekleri yumuşak bir şekilde ezilir. Sarı kantaron çiçeklerinin güneşli bir havada toplanması gerekmektedir.

Şimdi Kantaron Yağını Evde Yapma Zamanı

Şimdi Kantaron Yağını Evde Yapma Zamanı 

Çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiğine inanılan kantaron yağı, sarı kantaron çiçeğinden elde ediliyor. Birçok kişi son dönemde popülerliği artan kantaron yağını evde yapıp kullanmak istiyor. Bunun için kantaron yağının yapılışını ve püf noktalarını arama motorlarında arayanların sayısı günden güne artıyor. Siz de bu gruptaysanız ve kantaron yağı yapmak istiyorsanız, püf noktalarımızı gözden geçirmelisiniz.

1- Dediğimiz gibi kantaron yağı sarı kantaron çiçeğinden elde edilir.  Uygun mevsimde pazarlarda satılan kantaron çiçeğini aktarlarda da bulabilirsiniz.

2- Bir demet kantaron çiçeği orta büyüklükte bir kavanoz kantaron yağı yapmak için yeterlidir.

3- Kantaron yağı yapmak için aldığınız çiçekleri öncelikle iyice yıkayıp kurutun. Ardından çiçekleri elinizle sapından koparıp kavanoza alın. Çiçekleri ayırırken makas, bıçak gibi metal aletler kullanmamaya dikkat edin.

4- Bütün çiçekleri kavanoza aktardıktan sonra üzerini saf zeytinyağı ile tamamlayın. Kavanozun ağzını önce bir tülbentle sıkıca kapatın.

5- Kavanozu güneşe koyup kantaron çiçeklerinin özlerinin yağa geçmesi için 5 gün kadar bekletin. Ardından kavanozun ağzını kava almayacak şekilde kapakla kapatıp güneşte bekletme işlemini 45 gün kadar daha sürdürün.

6- Bu sürede çiçeklerin özü yağa geçecek ve yağın rengi koyulaşacak, kırmızıya yakın bir hal alacak. Yağ bu hale geldiğinde kullanıma hazır demektir.

7- Kantaron yağınızı kavanozdan alıp süzerek koyu renk bir şişeye boşaltın ve karanlık bir yere alın.

Kantaron yağının faydaları nelerdir?

* Doğanın kalbinden sağlık saçan kantaron yağının faydalarının tamamını sıralamak mümkün değilse de başlıcaları şu şekilde:

* Kantaron yağı antiseptik özellik gösterir. Yarada mikrop ve iltihap oluşumunu önler.

* Hücre yenileyici özelliği sayesinde yaranın çabuk kapanmasını sağlar. Yara ve yanık izlerini iyileştirir, yanık acısını hafifletir.

* Kantaron yağı cilt bakım yağı olarak kullanılabilir. Antiseptik özelliği sayesinde akne ve sivilce oluşumuyla savaşır.

* Sırt ve bacak ağrılarında masaj yağı olarak kullanılabilir.

* Kılcal damar görünümlerini azaltır.

* Bebeklerin pişik tedavilerinde kullanılabilir.

* Dahilen kullanıldığında kan şekerini düşürücü özelliği bulunur. Fakat fazlası kan şekerinin aşırı düşmesine yol açacağı için günde bir çay kaşığından fazlası içilmemelidir. Doktora danışmadan kür olarak kullanılmamalıdır.

* Yine dahilen kullanıldığında bağırsak faaliyetlerini düzenleyerek kabızlığı önler.

* Egzama ile savaşır.

* Saç diplerine masaj yaparak uygulandığı zaman saç dökülmeleri ve kepeklenme sorununa çözüm olabilir.

* Hacamat uygulamasından önce,Hacamat yapılacak bölgenin temziliğini korumak ve sterilliğini sağlamak.

* Hacamat uygulamasından sonra vücuda atılan kesi izlerinin mikrop kapmaması ve çabuk iyileşmesini sağlar.


''Hacamat uygulaması sayesinde birçok hastalıktan arınarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızın hiçbir kimyasala gerek duymadan mümkün olduğunu aklınızda bulundurmalısınız.''

 

Ücretsiz Online Hacamat Eğitimleri Başladı

 

Geleneksel Tıp Akademisi Kurucusu Süleyman GÖK bey ücretsiz online eğitimlere başladı. Evde kalmamız gereken bu dönemlerde temel hacamatın nasıl yapıldığını öğrenmeniz, bilgilerinizi tazelemeniz ve yakınlarınıza bu alanda fayda sağlamanız için sizlere kendi youtube kanalında  Ücretsiz Online Hacamat Eğitimi veriyor. Hacamat uygulamasının hem dini bakımdan hem de sağlığa olan maddi bakımdan faydalarını kendiniz direkt olarak Süleyman GÖK beyden  öğrenmek için kurslara katılım sağlayabilirsiniz.

Hacamat Derneği Başkanı Sayın Süleyman GÖK, Bu salgın hastalık dönemini en kısa sürede atlatmayı temenni ederken; bu süre içerisinde Geleneksel Tıp alanında uzmanlığını sizlerle paylaşıyor.

Sizlerde bu eğitimden üzretsiz faydalanmak, bilgilerinizi tazelemek ve çevrenize fayda sağlamak isterseniz yapmanız gereken tek şey Youtube'ye Süleyman GÖK yazıp kanala abone olmaktır. Günlük videolar yüklendiğinde size bildirim gelmesi için bildirimleri açmayı unutmayın .

 

 

 

 Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App
www.karagozmedya.com