Tıbbi Sülük Uygulaması Fiyatı Nedir?

Tıbbi sülük uygulaması fiyatı hakkında da büyük bir araştırma ve merak söz konusudur. Bu merakın ana kaynağı insanların çevrelerinden tıbbi sülük tedavisi yaptıran kişilerden duydukları faydalardır.

Tıbbi Sülük Uygulaması Fiyatı Nedir?
Tıbbi Sülük Uygulaması Fiyatı Nedir?

Tıbbi Sülük Uygulaması Fiyatı Nedir?

Tıbbi sülük tedavisi Anadolu’da oldukça uzun yıllardır kullanılan bir geleneksel tıp yöntemdir. Bu yöntem sayesinde şifa bulan sayısız insanımız bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde vücut için inanılmaz büyük tehlike arz eden pıhtı atmalarında bile hastanın dolaşımına katılan pıhtının yok edilmesi mümkündür. Bu da hastayı felç kalmaktan veya beyin ölümü, kalbin damarlarında tıkanmaya bağlı kalp durması gibi oldukça ciddi risk faktörlerinden koruyan bir durumdur.

Tıbbi sülük uygulaması fiyatı hakkında da büyük bir araştırma ve merak söz konusudur. Bu merakın ana kaynağı insanların çevrelerinden tıbbi sülük tedavisi yaptıran kişilerden duydukları faydalardır. Uygulamayı yaptıran kişilerin ciddi hastalıklardan ve risk faktörlerden arınmalarının yanı sıra olası hastalıkların meydana gelmesinin önüne geçildiğinden çevresinden herhangi bir şekilde tıbbi sülük uygulamasından haberdar olan kişilerin akıllarına gelen sorulardan biri de tıbbi sülük uygulamasının fiyatıdır.

 

Sülük Tedavisinde Kullanılan Sülüklerin Özellikleri

Sülük tedavisinde kullanılan sülükler ve bu sülük tedavisinin fiyatı hakkında bilgilendirme sağlamak gerekirse bu işlemlerin Sağlık Bakanlığı kontrolünce yapıldığı bilinmelidir. Bakanlık günümüzde bu uygulamayı desteklemektedir.

Dünya çapında yapılan araştırmalar neticesinde birçok sülük çeşidi tespit edilmiştir. Onlarca sülük çeşidinin arasından yalnızca 2 tanesi insan sağlığına büyük faydalı etki sergilemektedir. Bu sülük türleri yetiştirilirken de özenli davranılır. Kesinlikle sülüğün yaşadığı göletlerden toplanıp getirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Böyle bir uygulamanın insanlara herhangi bir faydası olamaz ve aksine sülüğün yaşam alanından gelen bakteriler nedeni ile kişiye zararı bile dokunabilir.

Ancak tıbbi sülük uygulamasında kullanılan tek kullanımlık sülükler Bakanlığın yetki verdiği özel çiftliklerde tüm hijyen kurallarına dikkat ederek, hastalık yapıcı herhangi bir etki göstermemeleri adına büyük bir özenle üretilmektedir.

Uygulama sırasında kullanılan sülüklerin tek kullanımlık özelliğinden bahsetmiştik. Bu sülükler kullanım sonrasında aynı hastaya dahi ikinci kez kullanılamaz. Seans bitimi sonrasında tamamı uygun koşullar altında yok edilirler. Çünkü potansiyel olarak artık vücutlarında kirli maddeleri çekip aldıklarından hastalık yapıcı bir etken olarak çevreye zararlı kabul edilirler.

Günlük hayatta eğitimsizce ve bilinçsizce bu uygulamayı yapan kişiler sülükleri farklı insanlarda kullanabilirler. Bu da hepatit grubu virüslerin, Aıds virüsünün ve daha pek çok ciddi virüsün taşınarak kişilere büyük hasarlar verebilme ihtimali yüksek olan bir durumdur. Bunların yanı sıra daha nice enfeksiyon kaynağını da insandan insana taşıyabilirler. Bu uygulamalar kesinlikle insan sağlığını tehdit eder. Bu nedenle Bakanlık tarafından onaylanmamış ve tıbbi sülük tedavisini ev ortamında herhangi bir eğitimi olmayan kişilerce yapılması kesinlikle doğru değildir.

Tıbbi sülük tedavisi almak isteyen bir hasta bunun yalnızca klinik ortamında bir hekim tarafından gerçekleştirilen muayenehanelerde gerçekleştirilmesine izin vermelidir. Bu şartlar altında yapıldığında güvenilir ve sağlığa sayısız faydası bulunan bir uygulamadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App 

www.karagozmedya.com