Tıbbi Sülük Uygulaması Neden Önemlidir?

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu. Dünya'nı en tecrübeli Hacamat uzmanı Süleyman GÖK ve Türkiye'nin en tecrübeli Tıp Doktoru Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK +90 532 301 10 46 Whats App

Tıbbi Sülük Uygulaması Neden Önemlidir?
tıbbi sülük

Tıbbi Sülük Uygulaması Neden Önemlidir?

Hacamat Enstitüsü  Türkiye'nin ilk Dünya'nın en tecrübeli Hacamat ve Sülük kursu eğitim kurumu olup 2008'den bu yana 20 farklı ülkede 500'den fazla şehirde 25,000 bin öğrenci yetiştirerek dünya çapında marka haline gelmiş bir kurumdur. Hacamat Enstitüsü +90 532 301 10 46

Tıbbi sülük uygulaması neden önemlidir, sorusunu merak eden biri iseniz bu uygulamanın avantajlarının ne olduğu konusunu merak ediyorsunuz demektir.

Bu uygulamanın pek çok farklı sistemden hastalığa hem bedensel hem de ruhsal anlamda faydası bulunmaktadır.

Uygulamanın önemli olmasının bir başka nedeni de herhangi ciddi bir yan etkisinin olmaması ve kişiye hangi hastalık nedeni ile tedavi olursa olsun yan tesir olarak:

Ruh halini iyileştirme

Zihin açıklığı verme

Depresyon ve anksiyete etkilerini azaltma

Cildi güzelleştirme

Ciltte yer alan birtakım sorunları giderme

Midedeki birtakım sorunları giderme

Odaklanmayı arttırma

Hafıza güçlendirme gibi etkileri bulunmaktadır.

Modern tıbbın uygulamalarına baktığımızda metotlarında bir yerden kişiyi tedavi ederken başka bir yerden de kişiye yan etki olarak kötü etkiler bıraktığını görürüz.

Bunun en önemli nedeni kullanılan ilaçların insan üretimi sentetik maddeler olması ve vücut tarafından tanınmamasıdır. Vücudumuz paketli gıdalarda da benzer bir durumla karşılaşır. Vücuda besin diye alınan birçok madde sentetik, kimyasal bileşikler ve parafin gibi kanserojen koruyucu maddeler içerebilmektedir.

Bütün bunlar kişinin vücudunda zaman içerisinde birikerek;

  • Kronik yorgunluk
  • Baş ağrıları
  • Öfke sorunları
  • Sinir sorunlarına vb. durumlara yol açar. Çünkü vücuda hücre bazında aslında stres yaratmış oluruz. Ortaya çıkan bu stres zaman geçtikçe bizi daha da hastalıklara açık hale getirir. Çünkü yabancı olarak algılanan her madde ile bağışıklık sistemimiz ilgilenmektedir.

Bağışıklık sistemimizin ilgilendiği bu savaş zaman içerisinde bu sistemin yorulması ile sonuçlanmaktadır. Bu yorgunluk sonucunda da kişi hastalıklara daha açık hale gelir.

Ancak tıbbi sülük uygulaması neden önemlidir, diye soran bir bireye anlatılması gerekenler bundan da ibaret değil.

Bu uygulamanın birçok alana faydası bulunmaktadır. Tedavi sağladığı bu alanlarda herhangi bir kötü yan etki ve ilaç kalıntısı vb. sorunlar görülmeyecektir. Çünkü uygulama esnasında kişinin vücuduna herhangi bir şekilde kimyasal veya doğal olmayan bir madde girişi söz konusu bile olamaz.

Tıbbi Sülük Uygulaması Ne Zaman Faydalı?

Tıbbi sülük uygulaması klinik bir ortamda ve bu işi nasıl uygulayacağını öğrenmek için gerekli eğitimleri almış sağlık çalışanı bireyler tarafından uygulanmalıdır.

Sağlık alanında bir diploması olmayan bireylerin bu tür uygulamalara girişmeleri doğru değildir. Çünkü kişi herhangi bir bireyin nadiren bile olsa vücudunda bir komplikasyon geliştiğinde buna nasıl bir tepki vereceğini bilemeyebilir. Bu durum karşısında kişiye yardımcı olunamayacağından zarar verilmiş olunur.

Bu nedenle eğer uygulama yaptırmak niyetinde iseniz kesinlikle uygulamayı yapan bireyin hemşire, acil tıp teknisyeni veya hekim gibi sağlık alanında bir eğitimi olduğuna ve tıbbi sülük eğitimini tam anlamıyla aldığını gösteren belgelere sahip olduğuna emin olmalısınız.

İşlem sağlıkçı bir birey tarafından yapıldığında son derece güvenli ve sağlıklıdır. Bu yolla tedavi olmuş birçok birey bulunmaktadır.

Peki herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir mi?

''Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını yeterli düzeyde öğrebilir ve çevresine faydalı olabilir.''

Hacamat ve Sülük eğitimleri  genelde 1 günlük olup 1 günde hiç bir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını yapmayı öğrenip kendi ailesine yapabilecek seviyede öğrenebilir.

 

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat Ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK anlatmaktadır. 

  +90 532 301 10 46 Whats App

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi - Hindistan) 2008'den bu yana 17  Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzman dır. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye'nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Canlı Online Hacamat ve Sülük  kursları için +90 532 301 10 46 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz. 

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü  Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
www.karagozmedya.com