ZAYIFLAMADA MUCİZE TEDAVİ AKUPUNKTUR

Akupunktur İLe Nasıl Zayıflarız ?

ZAYIFLAMADA MUCİZE TEDAVİ AKUPUNKTUR
ZAYIFLAMADA MUCİZE TEDAVİ AKUPUNKTUR

AKUPUNKTUR NASIL ZAYIFLATIYOR ?

Kilo problemi özellikle kadınların ve genç yaştaki bireylerim toplum içerisinde özgüvenlerine zarar veren sorunlardan biridir. Her ne kadar toplum baskısı bu problemin altında yatan en büyük neden olsa da aslında kişinin hayat kalitesini düşürmesi nedeni ile ele alınması gereken durumlardan biridir.

Özellikle yaz ayları yaklaştığında her sene başarısız diyet ve egzersiz girişimleri veya kalıcı olmayan ve kış döneminde tekrar geri gelen kilolar ile sonuçlanan çok sayıda girişim vardır. Burada kişiler aslında sürekli yaşadıkları bu kilo değişimleri yüzünden metabolizmalarını yıprattıklarının ve sağlıklarına yardımcı olmadıklarından habersizdirler. Oysa kilo problemi kalıcı olarak çözüme ulaştırılması gereken son derece ciddi bir sağlık sorunudur ve diğer hastalık sorunlarına da davetiye çıkaran bir durumdur.

Dünya üzerinde obezitenin ileri düzeylerindeki safhalarından dolayı hayatını kaybeden veya kilo sorunları yüzünden çeşitli hastalıklar ile mücadele etmek zorunda olan çok sayıda hasta birey bulunmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı kimi zaman duygusal kimi zaman metabolik nedenler sonucunda ortaya çıkan kilo problemi ciddi bir şekilde ele alınması gereken ve hatta bazen acilen müdahale edilmesi gereken tablolardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Akupunktur ile Zayıflama

Kilo sorunları ile baş etmenin yollarından biri de akupunktur ile zayıflama yöntemleridir.

Akupunktur ile zayıflama yöntemleri günümüzde oldukça yaygınlaşan tedavi yöntemlerinden biridir. Özellikle mental anlamda rahatlama sağlayan akupunktur ile terapi sayesinde duygu durumlarını neden günlük diyetinize yansıttığınızı ya da neden yanlış seçimlerden tabağınızı arındırmadığınızın yanıtını bulabilir ve bundan sonraki yaşamınızda bunlara dikkat ederek daha sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz.

 

Akupunktur nasıl zayıflatıyor sorusunun yanıtına baktığımızda kullanılan tekniğin işleyişi hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır.

İnsan beyni anne karnında gelişim aşamasındayken aynı kök hücrelerden beyin ve kulak oluşturulmaktadır. Bu nedenle kulağın iç bölümünde beyne ve iç organlara giden sinir uçları bulunmaktadır. Bu sinir uçlarından bazılarına akupunktur iğneleri batırıldığında mideye giden ve sizin yanlış yemenizi yönlendiren sinirlere hekiminiz müdahalede bulunabilmektedir. Bu bası noktaları sayesinde yanlış beslenme tarzınızı değiştirebilir ve bunlardan doğan sindirim sistemi bozukluklarınızı da tekrar düzene sokabilirsiniz.

Akupunktur nasıl zayıflatıyor sorusuna verilebilecek daha kapsamlı bir başka yanıt da kullanılacak zayıflama yönteminin kişinin neden kilo almaya yatkın bir halde olduğunu belirledikten sonra ona göre bir iğne tekniği kullanmaktır.

Yani duygu durumunu yemeğine yansıtan birinin tedavisi, az su içmekten dolayı acıkma ve susama hislerini birbirine karıştıran kişilere uygulanan terapi yöntemi, çeşitli yeme bozukluklarından doğan kilo problemlerindeki hastalara uygulanan tedavi yöntemi birbirinden farklı sinir noktalarına hitap ettiğinden farklı noktalar ile tedavi edilmektedir. Burada hangi noktanın kullanılacağı hekim tarafından belirlenir ve hastanın anemnezi büyük önem taşımaktadır. Hekiminize hiçbir şekilde yanlış bilgi vermemeniz tedavinin başarı oranını arttıracak unsurlardan biridir.
 

Herkes Akupunktur Eğitimi Alabilir mi?

Temel bir şekilde ilköğretim yıllarından, lise yıllarından kalan biyoloji bilgilerine sahip olan herkes akupunktur eğitimi alabilir.

Bu alanda eğitimci olan Geleneksel Tıp Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Doktor Mete ÖZTÜRK tarafından üç modül şeklinde akupunktur eğitimi vermektedir.

Birinci modülde 360 tane akupunktur noktasından 40’ı açık ve net bir şekilde kişilere gösterilerek, tek tek açıklanarak yalnızca bir günde öğretilmektedir.

Tek bir gün alan ilk modülden sonra eğitime katılımda bulunan herkes dikkatli bir dinleme sağladığında çevresindekilere akupunktur uygulayabilecek yeterli bilgi düzeyine gelmektedir.

Ancak tam olarak felsefesinin anlaşılması ve yapısının kavranması elbette ki zaman alan bir işlemdir.

Hacamat Derneği Başkanı Geleneksel Tıp Uzmanı Süleyman GÖK 17 farklı ülkede hacamat ve akupunktur alanında kişilere eğitim sağlamıştır. Bu konudaki düşüncesini de ‘’ Akupunkturu bir günde öğrenebilirsiniz ama anlamak üç yılı geçebilir.’’ sözü ile dile getirmiştir.

 

En İyi Akupunktur Kursu Veren Kurumlar

İstanbul Medipol Üniversitesi sadece tıp doktorları için 6 aylık süreç içerisinde 15.000 ₺ şeklinde akupunktur eğitimi vermektedir.

Geleneksel Tıp Akademisi 3 modül şeklinde eğitim vermektedir. Her bir modül tek bir günde bitirilir. Modül başına 1000 – 1200 ₺ şeklinde ücretlendirme ile gerekli tüm bilgiler öğrencilere sağlanmaktadır ve eğitime isteyen herkesin katılma hakkı vardır.

Burada eğitim verenlerden biri yukarıda adından bahsettiğimiz Uzman Doktor Mete ÖZTÜRK hocamızdır. Türkiye’nin en iyi akupunktur eğitmenlerinden biri olan hocamıza daha kapsamlı bilgi almak adına +90 532 301 10 46 nolu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Dr. Azad TANRİVERDİEV de iki yıl Çin’de bizzat akupunkturun doğduğu yerde eğitim almış ve on yıl süre Moskova’da akupunkturun bütün incelikleri hakkında tecrübe kazanmış Türkiye ve Azerbaycan genelinde akupunktur alanında kurs veren değerli hocalarımızdandır.

Akupunktur tedavileri, kursları ve seansları veya aklınıza takılan başka bu alanda herhangi bir bilgi için de Hacamat Derneği Başkanı Geleneksel Tıp Uzmanı Süleyman GÖK’e Almanya, ve diğer tüm Avrupa ülkelerinden herhangi birinden +49 157 316 344 33 numaralı telefon ile ulaşarak kendisine danışabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir eyaletinden arama yapacakları için de +1 714 909 46 66 numaralı telefon numarası yine Uzm. Dr. Süleyman GÖK’e aittir.

Hacamat Derneği Başkanı olan Geleneksel Tıp Uzmanı Süleyman GÖK 17 farklı ülkede uzun yıllardır hacamat ve akupunktur alanında insanları eğitmektedir ve eğitmeye de devam etmektedir. Bu konu ile merakı olanlar için de geniş bilgilere yer verdiği Hacamat Kupa Terapisi ve Mucize Tedavi Tıbbi Sülük adlı eserleri bulunmaktadır.

 

Daha kapsamlı bilgi için gelenekseltipakademisi.com adlı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
 www.karagozmedya.com